Par apmānu un patiesību

0
71

Visiem zināms, ka 2017.gada Ķekavas novada domes vēlēšanās vislabākos rezultātus sasniedza un koalīciju izveidoja JKP. Saīsinājumu var tulkot arī kā, Jaunā komunistiskā partija. Nevar izslēgt varbūtību, ka partija ar šādu nosaukumu nākamajās domes vēlēšanās arī parādās. Rakstā runa būs tikai un vienīgi par Jauno konservatīvo partiju. Lai labāk izprastu JKP darbības attīstības tendences, jāsaprot, kāpēc izvēlēts konservatīvās partijas vārds. Konservatīsms politikā ir sociāla filozofija, kas balstās uz tradicionālu vērtību saglabāšanu. Ģimene, attīstīta valsts, demokrātija un tiesiskums. Visas partijas šajos virzienos grēko, tāpēc tiem, kuri vēlas izcelties, vieglāk kādam uzmīt uz varžacīm, parādot sevi par nācijas glābējiem. Savukārt vārdu konservatīvs var piedēvēt cilvēkiem, kuri cenšas saglabāt veco, neatbalsta straujas pārmaiņas, izvairās no galējībām savā rīcībā un uzskatos. Vai oligarhu izspēlētais trumpis J.Bordānu uznesīs viļņa virsotnē tāpat kā N.Kalniņu cīņa par Pļavniekkalna skolas saglabāšanu?

Pēc būtības JKP ir partija, kuru vada konservatīvi cilvēki ar konservatīviem uzskatiem, stingru partijas disciplīnu – paklausību varai. Ieklausoties partijas vadošo cilvēku teiktajos video uzrunu vārdos, veselais saprāts tiek nepārtraukti zombēts, un daudzi sāk ticēt šīm idejām, kā vienīgām un patiesām. Mērķis – iegūt pēc iespējas vairāk balsu, lai iekļūtu Saeimā, kā uzskatāms piemērs – JKP panākumi Ķekavas novada domes vēlēšanās. Tālākais iznākums ir tāds pats kā visām iepriekšējām saulainās tāles partijām. Neizbēgama piekāpšanās kapitāla priekšā, kļūstot par viena ceļa gājējiem.

23% velētāju balsis JKP Ķekavas nodaļai un 674 plusiņi N.Kalniņam deva tiesības veidot koalīciju un vadīt domes darbu. Kārtējo reizi opozīcijas deputāti mazohiskās izpausmēs būs spiesti pavadīt visu sasaukuma laiku, ja viss paliks bez izmaiņām. Ir liegta iespēja sevi pierādīt produktīvā sadarbībā. Vēlēšanu iznākumu pozitīvi var vērtēt tajā sakarā, ka novads atbrīvojās no lielākajiem izsaimniekotājiem, kuri to bija pārvērtuši par savu personīgo SIA.

Atskatoties, kā norisinājās visi turpmākie procesi, var secināt, ka JKP Ķekavas nodaļas rīcības un darbības modelī no paša sākuma bija ieprogrammēts aprēķins, liekulība, meli un bailes. Bailes no jauniem, ambicioziem kolēģiem, ar kuriem vajadzētu dalīties varā. Izvērtējot veicamo darbu apjomu un atbildību, pievienojās bailes par iespējamo neizdošanos. JKP nolēma labāk veidot koalīciju ar vecā ceļa gājējiem, kuriem ir liela pieredze savas alkatīgās tieksmes un neveiksmes pasniegt kā panākumus. Kopā ar viņiem izpeldēt varēs jebkurā gadījumā. Tad sākās meli par iepriekš panākto vienošanos, koalīciju veidot tikai ar jaunajām partijām. Meli, kā mēs zinām, ir apzināti izteikti apgalvojumi, kas ir pretrunā patiesībai, lai maldinātu cilvēkus. Melo arī, lai izvairītos no kritikas.

Lai saprastu, kā tālāk attīstīsies domes darbs, jāpapēta un jāizprot JKP līdera N.Kalniņa personība. Uz jautājumu, vai politika ir viņa aicinājums, viņš atbildēja: „Nav gan, to es nekad neesmu slēpis, bet, lai saglabātu skolu, nebija citu variantu.” Tā varētu būt tīra patiesība, tikai šiem vārdiem vajadzēja izskanēt laicīgāk. Nākošais viņa apgalvojums par pirmo neveiksmi: „Izveidotā koalīcijas komanda bija vienreizēja un unikāla, kas varēja veikt būtisku ieguldījumu Ķekavas novada attīstībā.” Kāpēc pagātnes formā? Seko N.Kalniņa –biznesmeņa atklāsme: „Es pats savu misiju šajā biznesā esmu noteicis: tad, kad es tikšu līdz personīgi lietojamam elektriskajam lidojošajam paklājam, tad es varēšu iet pensijā”. JKP līderim jau tad bija skaidras dzīves prioritātes. Vadīt domi nebija ne vēlēšanās, ne laika, tāpēc visa atbildības nasta tika uzticēta V.Bairei.

Savukārt V.Baire N.Kalniņa personā saskatīja tikai kora diriģentu, tāpēc nācās izvēlēties padomnieku un iecelt par vietnieku. Droši vien saņemot norādījumus no augšas, N.Kalniņš steidzās skaidrot lietas būtību: „Mēs uzskatām, ka V.Bairei bija nepieciešams uzņemties politisko atbildību. A.Volanskis no amata jāatbrīvo. Skumji ir par tādu lēmumu, jo tas diemžēl pierāda, ka jaunie politiķi nav spējuši izturēt pirmo testu jaunas politiskās kultūras ieviešanai Ķekavā.” Nav dzirdēts, ka A.Volanskis būtu atbrīvots no darba.

Kāpēc šoreiz izpaliek partijas disciplīna? Vai ar to netiek iedragāts harizmātiskais un narcisma pilnais līdera tēls? Strausa politiskā domāšana, iebāžot galvu smiltīs, neko neatrisinās. Vai saņemtie belzieni neliek izraut galvu no smiltīm un rīkoties godīgi, gudri un drosmīgi? Lūk, kā par to izsakās nodaļas līderis: „Esam ļoti priecīgi, ka tieši mēs, Ķekavas nodaļa, esam tie, kuriem ir iedots vēlētāju mandāts un iespēja vadīt novadu, iegūstot iespēju pierādīt JKP ideju ilgtspēju. Novada pārvaldība būs profesionāla, mūsu lēmumi un rīcība būs pamatota un caurskatāma.”

Reālajos darbos gan lietas kārtojas gausi un neskaidri. Notiek mīņāšanās uz vietas. Iesildīšanās laiks ieildzis. Neseko starta šāviens, lai dotos distancē. Zinot N.Kalniņa padziļināto interesi par izglītības attīstību un nozīmi, pastāv cerības, ka jaunās skolas celtniecība un Baložu vidusskolas rekonstrukcijas darbi neievilksies tikpat ilgi, kā viņa sapnis par lidojošo elektrisko paklāju. Jaunā stadiona celtniecība vairs netiek pieminēta. Būtībā ceļš, pa kuru dodas JKP Ķekavas nodaļa, ir tas pats vecais, bedrainais un stagnējošais. Ko lai dara cilvēks, kurš izvēlējies nepareizo ceļu? Labākajā gadījumā, viņš paliek nu tāds – nekāds.

Mums kārtējo reizi tiek piedāvāts kaķis maisā, uzrādot to par sivēnu. Viss, protams, ir nokavēts, bet zāles pret šo divu karojošo spēku – opozīcijas un pozīcijas samierināšanai atradu kāda cilvēka teiktajā: „Sākumā ir jānotiek apzināšanās procesam, ka mums to vajag. Tad jāiziet cauri ambīciju džungļiem, jāsaprot, ka būs nepieciešams pateikt, piedod. Būt kopā ar mieru un sapratni. Attiecību pievienotā vērtība ir patiesa un labestīga. Kad tas ir panākts, var sākties kopīgs darbs.
Nebūs nepamatotu ambīciju un impotentu profesionāļu”.

Cik vienkārši un saprotami, cienījamie politiķi! Lai piedod visi JKP Ķekavas nodaļas atbalstītāji par skarbajiem vārdiem un kritiku, bet es arī esmu jūsu vidū, jūtos daļēji vīlies un piemānīts. Politiķi ne vienmēr grib, lai sabiedrība uzzin viņu patiesās domas un mērķus.

JKP Ķekavas nodaļas deputāti tīri labi iejutušies jaunajos amatos un sūta pateicības vārdus tiem, kuri iecēla viņus saulītē: „Kad viss jau ir pateikts un nobalsots ir. Mēs dosimies tālāk, jūs savās būdiņās sust. Un, kurš no mums būs pirmais, kurš būs pēdējais. Nav nozīmes nekādas. Jūs visi BIJĀT MŪSU. Mēs TAGAD SAVĒJIE.

Paldies par atklātību, bet diemžēl novēlotu! Vissāpīgākais šajā rīcībā ir tas, ka vēlētāju derīguma termiņš tiek pielīdzināts rasola bļodas derīguma laikam un pielietojumam.

Modests Andžāns

 

Informācijas avots:

PAR APMĀNU UN PATIESĪBUVisiem zināms, ka 2017.gada Ķekavas novada domes vēlēšanās vislabākos rezultātus sasniedza un…

Posted by Ķekavietis biedrība on 2018 m. sausis 22 d.

LEAVE A REPLY