Gatis Līcis – ķekavietis gan sirdī, gan darbos

0
104

Gati Līci Ķekavā nepazīst tikai retais. Gatis par savu mājvietu šo novadu izvēlējās 12 gadus atpakaļ un ar pārliecību sauc sevi par īstu ķekavieti.
Jūs saucat sevi par ķekavieti, kaut gan esat dzimis Rīgā. Kāpēc?
Man Rīga nekad nav patikusi. Tie lielie cilvēku pūļi, troksnis, autotransports. Cilvēki sveši, viens otru nepazīst. Vienmēr biju sapņojis dzīvot kādā zaļā, mierīgā vietā. Ķekavai ir lielisks novads, kur, strādājot Rīgā, es dzīvot varu kā laukos. Šeit cilvēki ir mierīgāki, draudzīgāki, daudzi viens otru pazīst. Kad es pirmo reizi uz šejieni atbraucu – var teikt, ka tā bija mīlestība no pirmā acu uzmetiena.
Kopš uzsāku savu aktīvo darbību mūsu novadā un sāku izlaist avīzi, esmu iepazinis mūsu novada katru stūrīti. Esmu braucis, ticies ar cilvēkiem, runājis par dažādām problēmām. Esmu pārliecināts, ka esmu lielāks ķekavietis nekā daži labi deputāti, kuri nezin pat, kur atrodas Mellupi. Es pazīstu mūsu novadu no Krustkalniem līdz tālākajiem Daugmales un Dzērumu apvidiem. Man regulāri zvana un raksta cilvēki par dažādiem jautājumiem.

Reizēm pat, piemēram, sūdzas, ka kaimiņa suns iet pāri sarkanajai līnijai vai kaimiņiene gar ceļu novieto akmeņus, kā rezultātā automašīnas izbraukā pretējās mājas zālienu. Tādās reizēs es mēģinu skaidrot, ka es vairāk cīnos ar pašvaldības nezjēdzībām, kas ir globālas un skar ikvienu novadnieku. Aicinu šādu jautājumus risināt pašiem ar kaimiņiem, bet jebkurā gadījumā es vienmēr cenšos palīdzēt cilvēkiem – mēģinu kaut ko ieteikt. Šādi es vācu informāciju, ko jau vēlāk plānoju izmantot deputāta amatā, ja man būs tāda iespēja, lai risinātu arī šāda veida jautājumus caur pašvaldību.
Tāpēc es esmu visīstākais ķekavietis. Es šeit palikšu un ķekavieši no manis vaļā netiks – patīk viņiem tas vai nē (smejas).
Un bez cīņas ar pašvaldību, vai vēl kaut ko esat darījuši novadā?
Es, piemēram, jau vairākus gadus esmu atbalstījis lielāko florbola klubu Latvijā “Ķekavas Bulldogs”.
Vai Jūs esat šī kluba īpašnieks?

Šajā klubā neesmu ne valdē, ne kādos citos amatos un lēmumus arī nekādus nekad neesmu pieņēmis. Es jau vairākus gadus finansiāli atbalstīju šo klubu, jo kā entuziasts vēlējos, lai mūsu novada sporta klubs sasniegtu labākus rezultātus un pēc iespējas vairāk ķekavieši nodarbotos ar veselīgu laika pavadīšanu. Manis vadītais uzņēmums sniedza finansiālu atbalstu šim klubam. To var noprast arī no mana uzņēmuma reklāmas uz puišu formas tērpiem. Pats pēc savas iniciatīvas arī kādu laiku biju organizējis un no savas kabatas apmaksājis karsējmeiteņu uzstāšanos kluba mājas spēļu laikā. Man likās, ka tā varētu piesaistīt vairāk skatītāju. Diemžēl, ilgi uzturēt šo savu iniciatīvu nevarēju atļauties. Tāpat es pāris reizes aizgāju līdzi kluba īpašniekam uz florbola federācijas sanāksmēm, lai palīdzētu izrunāt dažus klubam svarīgus jautājumus. Mani paaicināja, jo kluba vadītājs ir ļoti labs cilvēks, tikai impulsīvs un ļoti emocionāls un viņš bija izdomājis iesaistīt mani šajās sarunās dēļ manām sarunu vedēja dotībām. Nekāda cita sakara ar šo klubu man nav un nav bijis. Tas bija viens no maniem kārtējiem hobijiem, jo vislielāko gandarījumu man dzīvē sagādā tas, ja es izdaru kādu labu lietu apkārtējiem. Labi vārdi – tā man ir lielākā balva.
Pievēršoties politikai, gribu uzdot svarīgu jautājumu. Kāda ir Jūsu saistība ar partiju “Saskaņas centrs”?
Ļoti labs jautājums! Šo melīgo kārti diezgan agresīvi un rupji izspēlēja mūsu konkurenti. Bet jā – mums šie meli labi pielipa. Ja runājam personīgi par mani, tad mans tēvs ir Nacionālās apvienības biedrs un pašvaldību vēlēšanās startēja Jūrmalā no šī politiskā spēka saraksta. Tad jau pēc apmelotāju loģikas sanāk, ka mūsu partija ir “nacionāļu kabatas partija”. Savukārt Ķekavas novadā viens mans radinieks startē no Reģionu alianses saraksta. Tad varbūt var piedēvēt mums arī ir “Bondara kabatas partijas” statusu? ( smejas).
Bet ja nopietni, tad man nav un nekad nav bijis nekāda sakara ar partiju “Saskaņas centrs” Nekad mūžā neesmu ticies ar Ušakova kungu. Pat redzējis viņu dzīvē neesmu. Es respektēju sava tēva izvēli darbojoties Nacionālās apvienības sastāvā, tomēr man jāsaka, ka esmu piesardzīgs pret šiem abiem politiskajiem spēkiem – “Nacionālo Apvienību” un “Saskaņas centru”. Manuprāt abi šie politiskie spēki nodarbojas ar sabiedrības šķelšanu, bet novada līmenī nav svarīgi nacionālie, reliģiskie vai citi uzskati, jo ir svarīgi godīgi un gudri risināt iedzīvotājiem svarīgus saimnieciskās dzīves jautājumus.
Man personīgi nav nekāda sakara ne ar vienu citu politisko spēku. Es pat nevaru iedomāties, ka man kāds no malas, izņemot vēlētājus, sāktu kaut ko norādīt, kā mums te novadā būtu jārīkojas. Es to izslēdzu pilnībā. Mūsu partijas Baldones nodaļa izveidoja kopīgu koalīciju ar Nacionālo Apvienību, kas, manuprāt, izslēdz jebkādas šaubas par mūsu saistību ar Saskaņu.
Runājot par vēlēšanām. Jūsu partija ieguva divas vietas. Tas gan vēl nav garantēts, jo vienā iecirknī būs atkārtotas vēlēšanas, vai esat apmierināts ar sasniegto?
Viennozīmīgi! Es gan cerēju, ka mūsu komanda iegūs vairāk balsu, bet kopējie rezultāti mani patiesi priecē. Kad es sapratu, ka domes vadība klaji ignorē iedzīvotājus un viņu vajadzības, es sāku ķekaviešus informēt par visu notiekošo. Es sapratu, ka vienīgais veids kā piespiest domniekus strādāt iedzīvotāju labā, ir mainīt domes sastāvu. Un to var izdarīt tikai vēlētājs. Iesīkstējušie domnieki līdz šim uzskatīja, ka vidējais vēlētājs nav izglītots, nav ieinteresēts un ir viegli manipulējams, tāpēc viņi pat īpaši necentās slēpt savas mahinācijas. Ķekavieši ir gudri cilvēki, kuri patiesi vēlas pārmaiņas novadā. Tomēr bieži vēlētājs ir neinformēts. Daudzi pilnīgi saprotami izvēlas brīvo laiku tērēt savai ģimenei, draugiem, darbiem un nevēlas iedziļināties pašvaldības darbā. Tāpēc es nolēmu vienkāršā valodā un saprotami informēt iedzīvotājus par notiekošo. Un man tas izdevās! Atšķirībā no vairuma novadu, pie mums ir ievēlēti 11 jauni deputāti, kas pirms tam nav bijuši domē! Manuprāt, tas ir lieliski! Tā bija auksta duša vecajiem iesīkstējušiem un pašapmierinātajiem domes pārstāvjiem. Domāju, ka viņi bija pārsteigti un šokēti par rezultātiem. Es esmu patiesi gandarīts. Mērķis ir sasniegts.
Un kā veicās ar koalīcijas veidošanu?
O, tā ir atsevišķa sižeta vērta tēma. Šis process man atgādināja īstu Šeherezādes pasaku, kurā netrūka visas cilvēka emociju gammas. Koalīcijas veidošanas process bija caurausts ar meliem, nodevību, krāpšanos, alkatību, naidu un daudzām jo daudzām citām cilvēka būtības vājākajām izpausmēm. Mani tiešām spēcīgi pārsteidza vairāki cilvēki. Gan pozitīvi, gan negatīvi. Es un mūsu komanda joprojām uzskatām, ka vēlētājs ir devis ļoti skaidru mājienu – Ķekavā jābūt pārmaiņām. Un mums šķiet, ka jaunā koalīcija būtu jāveido no VISIEM JAUNAJIEM POLITIĶIEM. Kā būs patiesībā – to laiks rādīs.
Noteikti es vēlos pateikt, ka es negāju politikā, lai iegūtu kādu amatu. Mani mērķi vienmēr bijuši skaidri definēti – pašvaldībai jāstrādā iedzīvotāju labā. Un viss. Citu variantu nav. Pēc ārkārtas vēlēšanām, kad būs izveidota jauna koalīcija, es noteikti izveidošu sižetu par koalīcijas veidošanas procesu. Un ņemot vērā iepriekš piesaukto Šeherezādes pasaku, es paredzu, ka nākošos 4 gadus man būs vēl daudz iespēju veidot interesantus sižetus par procesiem novadā.
Jūs pieļaujat domu, ka būsiet opozīcijā?
Es šādu domu jau neizslēdzu, kad nolēmu startēt vēlēšanās. Es joprojām domāju, ka jaunie spēki sanāks kopā un pildīs vēlētāja gribu, bet ja būs savādāk, tad es bez kādiem pārdzīvojumiem sēdēšu opozīcijā. Savam vēlētājam es sejā nespļaušu. Man tagad maksās algu kā deputātam, un es turpināšu strādāt iedzīvotāju labā. Vai opozīcijā, vai pozīcijā – bet tikai novada iedzīvotājiem.
Ko Jūs varat apsolīt novada iedzīvotājiem?
Vispirms es aicinu tos cilvēkus, kuriem jāiet atkārtoti balsot, noteikti iet un to izdarīt vēlreiz. Lai cik tas nebūtu kaitinoši šā brīža situācijā. Aicinu, protams, vēlēt par mūsu politisko spēku, jo tas ir jauns un mūsu mērķis viennozīmīgi ir strādāt novadnieku labā.
Apsolu, ka pildīšu savus priekšvēlēšanu solījumus. Pēc vēlēšanām jau visai drīz būs redzams, kam pašvaldība ir biznesa projekts, kam izdzīvošanas jautājums, kam savu ambīciju apmierināšanas avots.
Es nepārdošos. Mani nevar nopirkt. Vai pozīcijā vai opozīcijā, bet mani lēmumi būs skaidri un saprotami. Jebkurā gadījumā es turpināšu iedzīvotājus informēt par visu, kas notiek domē.

 

Rihards Vikmans

LEAVE A REPLY