Atkārtotas vēlēšanas Ķekavā – vai otra iespēja ?

0
164

Šā gada 3. junijā visā Latvijā notika pašvaldību vēlēšanas. Savu izvēli izdarīja arī Ķekavas iedzīvotāji. Gan vēlētāju lielā aktivitāte, gan vēlēšanu rezultāti liecina par to, ka vairums iedzīvotāju atbalstīja pārmaiņas novada vadībā. No 17 deputātu krēsliem 11 tika uzticēti jaunievēlētiem deputātiem.
Iegūstot gandrīz 10 procentus balsu, divus mandātus saņēma “Gods kalpot mūsu Latvijai” (GKL) Ķekavas nodaļas saraksts. Mūsu nodaļas vārdā gribēju no sirds pateikties tiem vēlētājiem, kuri pagājušajās vēlēšanās atdeva savu balsi par GKL komandu! Mēs to ļoti augstu vērtējam un noteikti attaisnosim uzticību, kuru mums deva vēlētāji.
Tomēr viss nav tik vienkārši un skaisti kā var likties no paša sākuma. Tas, ka absolūts vairākums ir jaunievēlētie deputāti, nenozīmē, ka viņi visi spēj vienoties par kopīgu darbu pārmaiņu vārdā. Pēc vēlēšanu rezultātu paziņošanas maskas krīt, sākas aktīvas politiskās intrigas un parādās dubultās morāles pieeja. Ievēlētie pieredzējušie deputāti priecājas par savām priekšvēlēšanu laikā rīkotājām nomelnošanas akcijām pret konkurentiem (īpaši pret mums, GKL, izplatot baumas ka esam `Saskaņas Centra` vai `Gods kalpot Rīgai` satelītorganizācija, kas ir meli), un nu mērķtiecīgi rosās pa kuluāriem, izmisīgi mēģinot sanaidot un sadalīt jaunos, jo uz spēles tak ir ietekme, ienākumi un iespējas realizēt savas un sev pietuvinātu personu intereses uz nodokļu maksātāju rēķina. Gards kumoss, ko žēl atlaist. Rezultātā vienam otram domes jaunpienācējam galva tiek sagrozīta un vecie shēmotāji izrādās daudz labāki sabiedrotie par tiem, kuri tiešām ir gatavi strādāt pie tā, lai izskaustu vecos paradumus novada pārvaldībā un strādātu iedzīvotāju labā.
Ar visu atbildību varu apgalvot, ka “Gods kalpot mūsu Latvijai” komanda nav un nebūs gatava pievilt savus vēlētājus, pārdoties un nodot savus principus. Atliek vien paust patiesu nožēlu par to, ka ne visi pārējie deputāti rīkojās līdzīgi. Tā mums ir cilvēcīga vilšanās. Lai arī apzināmies, ka politika nav draudzīgākā un godprātīgāka vide, mēs tomēr darbosimies profesionāli, saskaņā ar solīto un savu sirdsapziņu.
Un te stāsts turpinās, jo nedēļu pēc vēlēšanām, kad politisko kuluāru intrigas jau sita augstu vilni, mūs visus pārsteidza 9. jūnijs, kad tika piedzīvots Latvijai unikāls notikums – Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) atcēla vēlēšanu rezultātus vienā no sešiem Ķekavas novada iecirkņiem, proti Ķekavas 785. iecirknī, kas atrodas Ķekavas kultūras nama 2. stāvā.
Vēlēšanu rezultāti un vēlētāju aktivitāte atkārtotajā balsošanā var mainīt arī kopējos vēlēšanu rezultātus novadā gan attiecībā uz mandātu sadalījumu starp sarakstiem, gan attiecībā uz ievēlētajiem deputātiem. Šo situāciju īpaši vēlēsies izmantot tie spēki, kuri līdz šim atradās novada vadībā un kuri līdz pēdējam cīnīsies par iespēju turpināt iedzīvoties uz nodokļu maksātāju rēķina, ignorējot iedzīvotāju viedokli un vajadzības. Visnotaļ aktīvi darbosies arī tie, kuriem varas smaržas ietekmē jau manāmi noreibusi galva un liekas, ka viņi jau ir kļuvuši par jaunajiem novada saimniekiem.
Lai arī mēs apzināmies faktu, ka iedzīvotāji nav apmierināti ar to, ka jādodas atkārtoti pie vēlēšanu urnām pašā vasaras plaukumā, tomēr šī ir otra iespēja, kura dota katram konkrētā iecirkņa vēlētājam – pēc visa notikušā vēlreiz apdomāt kurai komandai uzticēt savu balsi.
“Gods kalpot mūsu Latvijai” Ķekavas nodaļas komanda ir apņēmības pilna strādāt, pildīt solīto un novest iesākto darbu līdz galam, nezaudējot godaprātu. Pārmaiņas nenāks pašas, pie tām ir jāstrādā.
Aicinu visus Ķekavas iedzīvotājus 22. jūlijā doties uz atkārtotām vēlēšanām un izdarīt stabilu, apdomīgu un uz nākotni vērstu izvēli – atbalstīt Gods kalpot mūsu Latvijai sarakstu.

Agnese Geduševa

LEAVE A REPLY