Par un ap Pļavniekkalna sākumskolu

0
125

Pēdējā laikā visai aktuāla tēma Ķekavas novadā ir jautājums par turpmāko Pļavniekkalna sākumskolas likteni. Ļoti daudziem šis jautājums ir kā karsts kartupelis – ne rokā turēt, ne mutē bāzt.
Ļoti daudziem ķekaviešiem savukārt nav īsti skaidrs, kur tad patiesībā ir problēma, jo viss it kā ir ļoti jauki un labi. Tiek piedāvāts nojaukt vecu ēku un tās vietā uzbūvēt jaunu un skaistu, mūsdienu prasībām atbilstošu skolas ēku. Vienīgais, kas tiek prasīts – tikai gadiņu pārcelties uz “sarkanās skoliņas” telpām.
Viss šis piedāvājums būtu ļoti labs, ja tikai tas nebūtu ekonomiski ļoti Neizdevīgs īstermiņa risinājums. Un proti – pēc jaunā projekta skola ir paredzēta 288 skolēniem, izmaksas sākotnēji tika rēķinātas 3,5 miljonus eiro, bet uz doto brīdi, pamainot projektu, aprēķinātās izmaksas jau izaugušas līdz 4,3 miljoniem eiro. Skolu tiek plānots būvēt teritorijā, kurā nav iespējamas nekādas paplašināšanas iespējas. Uz šī mācību gada beigām skolā mācījās 205 skolēni. Primitīvi rēķinot, izmaksas ir aptuveni 52 tūkstoši eiro pa katru papildus skolēnu. Zinot iepriekšējo pieredzi, es domāju, ka šī summa nebūt vēl nav galīgā. Pats sāpīgākais visā šajā ir tas, ka turpmāk šo skolu nebūs iespējams paplašināt, jo skolas teritorija ir ļoti ierobežota.
Analizējot skolēnu pieaugumu pa gadiem, ir vērojama skolēnu skaita pieauguma tendence. 2005./2006. mācību gadā Pļavniekkalna sākumskolā mācījās tikai 48 skolēni, bet šogad jau 205. Katru gadu skolēnu skaits ir audzis, līdz ar to skola ar 288 vietām pēc pāris gadiem jau būs par mazu. Protams savu artavu deva arī 5. un 6.klases izveide, taču šis pieaugums bija neliels. Kādu brīdi atpakaļ pašvaldības speciālisti bija aprēķinājuši, ka uz 2019./2020. mācību gadu skola būs nepieciešama aptuveni 500 bērniem. Bet tas kas tagad tiek noklusēts no domes vadības puses.
Kā alternatīvais risinājums Ķekavas pašvaldības piedāvātajam risinājumam ir jaunas skolas izveide blakus PII “Bitīte”. Šim piedāvājumam domes vadība nepiekrīt, aizbildinoties ar, manuprāt, muļķīgiem un nepamatotiem argumentiem – nav infrastruktūras, ir privātmāju apbūve, esot mitra vieta utt. Jāpiemin, ka savulaik, būvējot PII “Bitīte”, šīs problēmas nevienu nesatrauca un tika atrisinātas. Protams būs papildus jāiegulda infrastruktūrā, bet šie ieguldījumi būtu jāveic jebkurā gadījumā. Domes argumentu par labu infrastruktūru uz Pļavniekkalna ielas es uzskatu pa absolūti maldinošu, jo diezvai 4 auto stāvvietas un ļoti noslogotu ielu mēs varam saukt par labu infrastruktūru. Es uzskatu, ka intensīvā satiksme pie esošās Pļavniekkalna sākumskolas ir bīstama bērniem.
Papildus tam visam tiek arī aizmirsts, ka Katlakalns, Rāmava un Titurga ir vieni no visstraujāk augošajiem Ķekavas novada ciematiem, bet neskatoties uz to, tiek uzskatīts, ka tā ir novada nomale. Katrā gadījumā arī Katlakalnā jebkurš infrastruktūras objekts ir ļoti nepieciešams. Nojaukt funkcionējošu ēku būtu ļoti nesaimnieciski. Tāpat nepieciešams būtu domāt arī par novada attīstību, nevis sniegt minimālo nepieciešamo. Ar šādu domu arī es kā skolēnu tēvs kopā ar daudziem citiem skolēnu vecākiem 2011.gadā gāju piketēt un pieprasīt 5. un 6.klašu atvēršanu Pļavniekkalna sākumskolā. Šinī kontekstā es uzskatu, ka Katlakalnā ir nepieciešama ne tikai sākumskola, bet pat pamatskola.
Pēdējā gada laikā ap Pļavniekkalna sākumskolu ir notikušas daudz un dažādas spekulācijas un strīdi. Šo jautājumu risinot, ir izveidojušies arī jauni politiski spēki. Arī vecie ir sadalījušies divās frontēs. Vieni uzstāj, ka vecā skola ir jānojauc, citi saka, ka jābūvē ir jauna skola jaunā vietā. Reizēm nevaru saprast, vai tas, ka jautājums par skolu nav atrisināts gada laikā, ir muļķīga spītība un stūrgalvība, vai kādu personu materiālā ieinteresētība, vai vienkārši politiska spēle starp dažādiem poliskajiem spēkiem gada garumā. Es esmu arī sašutis par esošās vadības attieksmi šinī jautājumā. Nesaprotams izliekas Damlica kunga apgalvojums, ka vecākus nevajag ņemt vērā, jo tie ir īslaicīgi viesi skolā. Man Pļavniekkalna skolā bērni mācās jau desmit gadus un to es nesauktu pa īslaicīgu viesošanos. Un tādu vecāku, kuri savus bērnus vienu pēc otra sūta izglītoties Pļavniekkalna sākumskolā, nav mazums.
Partijas Gods kalpot mūsu Latvijai Ķekavas nodaļas komanda uzskata, ka esošās novada vadības izšķērdīgo un neperspektīvo plānu realizācija ir jāaptur un jāuzsāk darbs pie cita, saimnieciski izdevīgāka un funkcionāli veiksmīgāka jaunas skolas projekta realizācijas. Savukārt vecā sākumskolas ēka pēc jaunas skolas ēkas uzbūvēšanas ir jāizmanto interešu izglītībai un novada iedzīvotāju pašdarbībai.
Tomēr esošā novada domes vadība ignorē iedzīvotāju viedokļus un spītīgi turās pie pašas izstrādātā izšķērdīgā plāna. Lai nepieļautu nodokļu maksātāju naudas izmešanu vējā, ir jāmainās novada pārvaldības sistēmai un vadībai. Tieši tāpēc Gods kalpot mūsu Latvijai aicina Ķekavas iedzīvotājus 22. jūlijā piedalīties atkārtotās vēlēšanās un atbalstīt pārmaiņas Ķekavā un visā novadā!

Cerot uz veselā saprāta uzvaru
Aivars Brūzītis

LEAVE A REPLY