Novadā beidzot ir jāiekārto pilnvērtīgas peldvietas

0
165

Ir pienākusi kārtēja vasara, kad visi dodas atvaļinājumos un pavada laiku kopā ar ģimeni. Ņemot vērā, ka vasaras ir ļoti īsas, visi vēlas izbaudīt šo laiku. Mūsu novads ir bagāts ar ūdenstilpnēm. Taču ir tikai viena liela problēma, – kārtīgu peldvietu mums nav. Lielākajā daļā no tām ir dažādi ierobežojumi.

Ķekavas centrā pie “Dambīša”, kur ir sakārtota un izveidota pludmale, ir ļoti skaisti, bet diemžēl ģimenes ar auto nevar tur piekļūt, jo ir uzstādīta zīme “iebraukt aizliegts”.

Vimbukrogā pie peldētavas ir uzlikts žogs un vārti, kas neļauj pat ar kājām piekļūt pie Daugavas. Par šo peldvietu jau vairākas reizes rakstīts domei un prasīts izskaidrot šo situāciju un rīkoties. Bet izskatās ka Ķekavā ar naudu var panākt visu un jaunais viesu nams var rīkoties, kā grib. Cilvēkiem jābrien cauri krūmiem, lai tiktu pie Daugavas, vai arī jārāpjas pāri žogam.

Titurgas ezerā, kas ir vienīgā peldvieta, kas atrodas pie Baložiem un Titurgas, vispār aizliegts peldēties, jo ūdens kvalitāte ir neapmierinoša. Un šī piesārņojuma problēma pastāv jau daudzus gadus un netiek risināta.

Visbeidzot viena no lielākajām peldvietām Daugmales pusē pretim ciematam Bērzmente, kur cilvēki brauc peldēties no visa Ķekavas novada un arī no kaimiņu novadiem. Vairākus gadus pie pludmales, kas ir pietiekoši liela un sakopta, varēja piebraukt ar automašīnām. Šobrīd arī tas nav iespējams, jo ceļa sākumā ir barjera, kas aizšķērso ceļu un ceļazīme, kas neļauj tālāk braukt. Es painteresējos vairāk par šo aizliegumu. Izrādās, ka pirms pāris gadiem Ķekavas novadam tika piedāvāts atļaut lietot šo ceļu kas pieder Rīgas HES, tikai Ķekavas novadam bija jānodrošina ceļa uzturēšana. Tas nozīmētu ik pa laikam šajā nelielajā ceļa posmā veikt greiderēšanu, kas izlīdzina ceļa segumu. Uz ko mūsu dome atbildēja NĒ. Tas neesot viņu interesēs.

Varbūt tas nav domes interesēs, bet Ķekavas novada iedzīvotāju interesēs noteikti tas ir. Šobrīd cilvēki atstāj automašīnas aptuveni 1 km pirms peldvietas un dodas ar kājām, šo gabalu nesdami savas somas un bērnu mantas. Savukārt daudzi jaunieši izvēlas iet peldēties uzreiz uz dambja, kura malas veido slidenas betona plāksnes, kas noteikti nav droši.

Vai tiešām mēs gaidām traģēdiju, lai mainītu šo situāciju un beidzot iekārtotu pie mūsu novada ūdenstilpnēm visām prasībām atbilstošas peldvietas? Tas nav dārgs projekts un to var realizēt samērā ātri. ir vajadzīga tikai vēlme risināt iedzīvotājiem svarīgas problēmas. Diemžēl domē pie varas esošajiem nav vēlmes ieklausīties iedzīvotāju viedoklī.

Raitis Foršū

LEAVE A REPLY