Ķekavā būs jauna deputātu komanda

0
517

Gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām Ķekavā sevi piesaka spēcīgā partijas Gods kalpot mūsu Latvijai komanda: jauni cilvēki iesaistās politikā, jo ir cietuši no domes deputātu neprofesionalitātes, nicīgās attieksmes un bezdarbības.

 

Aivars Brūzītis: „Esiet novada saimnieki! Vēlēšanās jāizvērtē, kurus tautas kalpus atstāt, kurus nē un kuriem dot iespēju strādāt.”

Diāna Vanaga: „Esmu gatava strādāt, lai domātu par bērnu un jauniešu iespējām Ķekavas novadā.”

Askolds Valbahs: „Spēju atrast un pieņemt kompromisus, kas politikā ir ļoti svarīgi: nekur nevar skaldīt un valdīt.”

 

Pastāstiet mazliet par sevi. Kāda ir Jūsu saistība ar Ķekavas novadu?

Aivars Brūzītis: 2006. gadā mana ģimene pārcēlās no Rīgas drūzmas uz daudz mierīgāko Katlakalnu – Ķekava man šķita sakopts novads, kurā domā par attīstību un pret novada iedzīvotājiem izturas ar cieņu. Pašlaik gan mani uzskati diemžēl ir krietni mainījušies.

Esmu stabilitātes piekritējs. Jau 19 gadu strādāju vienā darba vietā – esmu AS “Latvenergo” IT sistēmu inženieris: darbs prasa atbildību, klienta vēlmju izpratni, zināšanas un precizitāti.

Diāna Vanaga: Manā ģimenē aug divi bērni. Ķekava ir mūsu mājas, jo mans vīrs šeit dzīvo jau kopš bērnības un te ir skaista daba, Daugava, kā arī krietni klusāks, nekā Rīgas centrā. Esmu juriste, veikala vadītāja: atbildu par darba kolektīvu, par tirdzniecības menedžmentu, izvērtēju pārdošanas iespējas un veikala rentabilitāti, analizēju darba rezultātus. Esmu radusi rūpīgi strādāt, orientējoties uz mērķi.

Askolds Valbahs: Manus uzskatus veidojuši vecvecāki, vecāki un pasniedzēji Murjāņu sporta internātskolā, pēc tam esmu ieguvis jurista izglītību Latvijas Universitātē. Man svarīgs godīgums pašam pret sevi, saviem tuviniekiem un apkārtējiem. Esmu precējies, audzinu trīs bērnus, Ķekavā dzīvojam 10 gadus.

Kā vērtējat pašreizējo Ķekavas deputātu darbu?

Aivars Brūzītis: Diemžēl deputāti ir zaudējuši spēju saredzēt un sadzirdēt sava novada iedzīvotāju vēlmes. Savulaik kopā ar citiem vecākiem gājām piketēt un pieprasīt 5. un 6.klases atvēršanu Pļavniekkalna sākumskolā: piedalījāmies domes sēdē un mūs sadzirdēja. Kad nesen šīs sākumskolas vecāki pauda savu attieksmi par skolas nākotni, novada vadība neko vairs nesadzirdēja.

Diāna Vanaga: Ķekavas novada vadība grauj iedzīvotāju vēlmi iesaistīties politiskajos procesos, jo mūsu deputāti domā, ka iedzīvotāji ir tikai nodevu maksātāji un viņu vajadzības – maznozīmīgas.  Kā juriste saku: tā nedrīkst būt! Pašvaldībās deputātiem jāpārstāv iedzīvotāju intereses. Līdz šim Ķekavas novadā deputāti to nedara. Man ir slikta personīgā pieredze, cīnoties par saimnieciskiem jautājumiem novadā. Attieksme no domnieku puses ir noraidoša un pat noniecinoša.

Askolds Valbahs: Desmit gadu laikā esmu iepazinies ar visiem Ķekavas domes deputātiem. Esmu sapratis, ka daži no viņiem ir godīgi cilvēki, bet ar sliktām zināšanām par pašvaldības darbu. Bet ir daļa deputātu, kuri ir bezkaunīgi un dumji, kuriem ir nospļauties uz novada attīstību un novada iedzīvotājiem: viņus interesē tikai viņi paši un viņu maciņš. Daudziem novada deputātiem darbs pašvaldībā patiesībā ir bizness. Viņi kā pumpaini pusaudži tikai prasa no mums naudu un gudri runā. Pusaudži izaug, bet mūsu domnieki kā palikuši, tā paliek lecīgu pusaudžu prātā.

Kāpēc Jūs izlēmāt iesaistīties  politikā?

Aivars Brūzītis: Gods kalpot mūsu Latvijai Ķekavas nodaļa apvieno spēcīgus un uzņēmīgus cilvēkus, kas dara labus un sabiedrībai vajadzīgus darbus – nestāv malā un negaida, kad atnāks kāds onkulis un atrisinās problēmas. Apbrīnoju savus nodaļas biedrus par viņu uzņēmību un pacietību: tas arī mani motivē iesaistīties un uzlabot savu novadu. Savulaik domāju: nāks jauna pagasta vadība un visu sakārtos. Vadība mainījās, bet problēmas Ķekavā joprojām nav atrisinātas. Esmu sapratis, ka tas jādara pašiem – arī man.

Diāna Vanaga: Gods kalpot mūsu Latvijai komandā ir rīcības cilvēki, kuri, tāpat kā es, nav raduši tukši runāt un bezdarbībā kurnēt. Partijas Ķekavas nodaļā ir jauni cilvēki bez politiskas pagātnes, un tas ir mūsu spēks, jo sabiedrībai ir pamats neuzticēties vecajiem politiķiem.

Askolds Valbahs: Cīnoties par mūsu ciemata iedzīvotāju interesēm,  mani uzrunāja daudzi Ķekavas novadnieki ar līdzīgām problēmām. Šīs grūtības mūs apvienoja: sapratām, ka tiekam muļķoti. Visiem interesē sakārtota vide, normāli dzīves apstākļi un novada attīstība. Diemžēl esošie deputāti mums nevar to piedāvāt. Esmu ticies ar vairāku partiju pārstāvjiem un zinu, ko tā katra prasa no jaunajiem biedriem. Gods kalpot mūsu Latvijai neuzstādīja nekādas prasības un noteikumus: tikai nāc un strādā! Tāpēc arī es esmu šajā komandā.

Ko Jūs gribētu izdarīt novada labā?

Aivars Brūzītis: Man svarīga šķiet vides sakoptība. Ķekava ir viens no Latvijā bagātākajiem novadiem! Nu nedrīkst aizaugt, kā tālā Sibīrijas sādžā, bet tas daudzviet ir novērojams pie mums. Ķekava nedrīkst būt kā neglīta krājkasīte bankām un miljonāriem, kuri te iegulda naudu nekustamajos īpašumos, bet tos nekopj. Novadā jābūt tādiem saistošajiem noteikumiem, lai katrs saimnieks ir spiests sakopt  savu īpašumu. Jānodrošina atkritumu šķirošanas, jāsakārto ūdens avoti, regulāri jāapseko ūdenstilpņu ūdens kvalitāte un stingri jākontrolē teritoriju atbilstība vides prasībām. Rūpīgi jāizvērtē, kur un kāpēc izmantojam pašvaldības finanšu līdzekļus. Nav pareizi, ka novads finanšu gadu beidz ar divu miljonu pārpalikumu. Novadam nav nekādu vajadzību, ka nauda paliek pāri? Tiešām neko nevajag ne Mellupiem, ne Plakanciemam, Valdlaučiem?

Askolds Valbahs: Mums visiem jāpasaka NĒ vecajiem deputātiem – sevi izsmēlušajiem kungiem: viņiem jābeidz dzīvot uz mūsu rēķina. Jāattīsta uzņēmējdarbība. Piemēram, pārskatot Ķekavas novada teritorijas plānojumu, attālināti no dzīvojamiem rajoniem jāatrod vieta rūpnieciskajiem rajoniem. Pašvaldībai jāpiedāvā iznomāt šīs zemes, lai tur varētu attīstīt uzņēmējdarbību, radot jaunas darba vietas un maksājot zemes nomu un nodokļus pašvaldībai. Tā pašvaldība var iegūt ievērojamus papildus līdzekļus, ko atvēlēt savu iedzīvotāju labklājības celšanai.

Diāna Vanaga: Par vienu no prioritātēm jānosaka bērnu un jauniešu aktīva un droša brīvā laika pavadīšana. Ķekavas novadā dzimstība ir augusi, tomēr par infrastruktūru bērniem un jauniešiem pietiekami netiek domāts. Jāizveido vismaz divas lielas aktīvās atpūtas zonas novadā – piemēram Ķekavā un Baložos, bet citur – jānodrošina mūsdienīgi un pieejami bērnu laukumiņi, jāattīsta arī āra sporta laukumi. Jāuzlabo arī ir interešu izglītības piedāvājums un pieejamība Ķekavas novada bērniem un jauniešiem. Pašreizējie piedāvājumi nenodrošina šo pakalpojumu visiem gribētājiem, tādēļ vecākiem nākas bērnus vest uz Rīgu uz ārpusskolas nodarbībām. Jāmin arī, ka esošais interešu izglītības piedāvājums ne vienmēr ir kvalitatīvs, turklāt līdzmaksājums par nodarbībām no vecāku puses ne visiem ir pa kabatai. Piemēram daudzbērnu ģimenei, kurā ir trīs vai četri bērni, par šādu iespēju ir jārēķinās orientējoši ar 80 līdz 100 EUR mēnesī. Tā ir liela summa!

Agnese Geduševa

ww.kekavaruna.lv

 

LEAVE A REPLY