Novada sporta dzīvē nepieciešams ieviest dažādību

0
596

Ar sportu vienmēr esmu bijis uz „Tu”. Bez dažādiem sporta veidiem, kuros esmu izmēģinājis savus spēkus, mans lielākais sasniegums ir spēlēšana Latvijas regbija izlasē.  Tur es guvu spēcīgu rūdījumu un sapratu, ka dzīvē savu mērķu sasniegšanai nepieciešams ieguldīt smagu darbu.

Ķekavas novada sporta dzīve ir diezgan piesātināta, un ikkatrs var atrast sev vēlamo sporta veidu. Iespējams trenēties komandas sporta veidos, kā arī individuālajos. Tomēr katram sporta veidam ir nepieciešams pielāgoties tieši atvēlētajam treniņu laikam un ne vienmēr tas ir arī pietiekošs.

Bieži jauniešiem ar pāris treniņiem nedēļā ir par maz, lai iztērētu savu hormonu dzīto mutuļojošo enerģiju. Tāpēc reizēm aiz bezdarbības jaunieši iekļūst kādās nelabvēlīgās kompānijās, un …. pēc tam visu mūžu nožēlo izdarītās kļūdas.

Manuprāt labs risinājums jauniešu nodarbināšanai būtu ielu vingrošanas laukumu izbūve mūsu novada teritorijā, kā to veiksmīgi realizējuši citi novadi. Šādus laukumus var apmeklēt jebkurā sev brīvajā laikā un pavadīt tur pat visu dienu, attīstot savu ķermeni, uzlabojot gan fizisko, gan arī garīgo veselību.

Šādos laukumos savu veselību var uzlabot jebkura vecuma cilvēki, jo tajos nav stingru noteikumu vai prasību. Katrs var vingrot ar sev vēlamo slodzi un intensitāti.

Ielu vingrošanas laukumiem nav arī normēts darba laiks, un arī laika apstākļi nekādi netraucē. Lielākie entuziasti tos apmeklē pat lietainā laikā.

Esmu veicis aprēķinus un secinājis, ka ieguldījums šāda laukuma izbūvei ir niecīgs – viena mazā laukuma izbūve pašvaldībai varētu izmaksāt 5 000 līdz 10 000 eiro. Lielais laukums, kas jau pielīdzināms vingrošanas pilsētiņai, izmaksātu 15 000 līdz 20 000 eiro. Izmaksas, salīdzinot ar sporta zāļu būvniecību un uzturēšanu, ir niecīgas, bet ieguvums milzīgs.

Līdz šim šāda iniciatīva nav tikusi atbalstīta Ķekavas novadā. Esmu informēts, ka pie mūsu novada vadības pat ir griezušies visā Latvijā zināmi ielu sporta veidu aktīvisti ar vēlmi šo jomu attīstīt arī Ķekavā, bet atbalsts nav gūts. Kādēļ? To mēs nezinām. Bet šī situācija ir steidzami jāmaina.

Tādēļ, šo savu iniciatīvu es noteikti virzīšu mūsu novada domē. Mēģināšu panākt pēc iespējas vairāk šādu laukumu uzstādīšanu intensīvi apdzīvotajās teritorijās.

Vēlos panākt, lai mūsu sabiedrība būtu spēcīga un veselīga, attīstītos gan fiziski, gan garīgi.

Kā saka: veselā miesā, vesels gars!

 

Raitis Foršū

LEAVE A REPLY