Par videonovērošanas sistēmām novadā

0
142

Ķekavas novadā aktuāls ir jautājums par iedzīvotāju drošību un īpašuma aizsardzību. Pēdējā laikā ir notikušas vairākas zādzības no privātīpašumiem. Kā spilgtu piemēru var minēt zādzības no privātmāju teritorijām Ķekavas novada Lapeniekos un turpat netālu a/m zādzības Titurgā pagājušā gada rudenī un š.g. martā. Uz Lapeniekiem ved viens piebraucamais ceļš. Vai videokameras uzstādīšana pie šī ceļa nebūtu atturējusi zagļus?

Mēs, Gods kalpot mūsu Latvijai (GKL) komanda,  uzskatām, ka videonovērošanas sistēmu izvietošanai stratēģiski svarīgā vietā (objektā vai krustojumā) ir gan preventīvs, gan policijas darbu atvieglojošs svarīgs un nepieciešams elements. Uzklausot novada iedzīvotāju viedokli un izvērtējot novada iedzīvotāju intereses, būtu nepieciešams pieaicināt Valsts un Reģionālās pašvaldības policijas ekspertus, kā arī iedzīvotāju un pašvaldības pārstāvjus šī jautājuma kopīgai atrisināšanai.

Lietderīgi izmantojot pašvaldības resursus, šis jautājums ir atrisināms. Videonovērošanas sistēmu izvietošanai stratēģiski svarīgos objektos un vietās novadā ir lielāks drošības pielietojums ar salīdzinoši zemām izmaksām nekā cilvēkresursu izmantošana (policijas patruļas).

Labu piemēru ir daudz. Var pamācīties, kā videosistēmu attīstīšana ir notikusi Rīgas pilsētā. Ir taču 21. gadsimts un modernas, aktuālas drošības sistēmas ir pieejamas par salīdzinoši nelieliem līdzekļiem. Iedzīvotāju un viņu īpašuma aizsardzība ir prioritāra.

Mēs esam nonākuši līdz situācijai, kad paši iedzīvotāji ir gatavi ieguldīt savus privātos līdzekļus videonovērošanas sistēmu izveidē. Bet vai par to nav jārūpējas pašvaldībai?

GKL Ķekavas nodaļas komanda iestājas par iedzīvotāju interesēm atbilstošu un drošu vidi!

 

Valdis Grīnvalds

LEAVE A REPLY